Diváci v Chebu se mohou těšit na nejlepší akrobatickou skupinu na světě. Čtyři krásné stroje, čtyři čeští piloti a neuvěřitelná, dechberoucí, adrenalinová show. To bude vystoupení The Flying Bulls Aerobatics Team, které bude patřit k absolutním vrcholům Leteckého dne v Chebu. A na západ Čech se hodně těší i samotní piloti.

„Vystoupení v Chebu pro nás bude vůbec první v roce 2020 a to jsme zvyklí předvádět show na leteckých dnech po celém světě. Ta natěšenost do Chebu je proto velká a věříme, že divákům nabídneme parádní podívanou,“ říká na úvod vedoucí The Flying Bulls Aerobatics Team Stanislav Čejka.

Během neplánovaného volna celý tým nezahálel, naopak zkoušel a trénoval novinky. „Samozřejmě jsme strávili hodně času trénováním sestavy a zkoušeli jsme zapracovat také nějaké novinky,“ popisuje Čejka.

Trénování nových prvků není vůbec jednoduchá záležitost, po společné konzultaci a schválení ji vždy nejdřív vyzkouší právě vedoucí týmu. „Když vymyslíme nějakou novinku, tak já ji nejdřív zkusím zaletět. Pak se přidají i ostatní, někdy najednou, jindy postupně. Hlavní je samozřejmě bezpečnost nás všech, nicméně všichni chceme docílit toho, aby se divákům celá sestava líbila,“ dodává.

Během samotného vystoupení se z vysílaček ozývá ve většině případů jen hlas Stanislava Čejky, který startuje začátek nového prvku. „Pokud se ve vzduchu neděje nic nepředpokládatelného, tak mluvím jen já. Všichni naši sestavu známe dokonale, ale pro jistotu připomínám, jaký trik následuje, a hlavně musíme být všichni perfektně synchronizovaní,“ prozrazuje co se děje během letu Čejka.

I přes neuvěřitelnou náročnost triků se piloti v krátkých chvílích dokáží rozhlédnout po diváckém prostoru. „Moc času na koukání během show nemáme, nicméně o tom, kolik lidí na letišti je a jestli nám třeba mávají máme přehled,“ říká s úsměvem vedoucí The Flying Bulls Aerobatics Team Stanislav Čejka.