Stíhač z II. světové války Hawker Hurricane Mk.IV bude patřit k jednomu z vrcholů dalšího ročníku Leteckého dne Cheb. Ve službách Royal Air Force se poprvé objevil v roce 1937 a od začátku světové války létal v osmnácti letkách. Opravdu slavným se stal díky své roli v Bitvě o Británii, nicméně Hurricane pokračoval ve své službě prakticky v každé bitvě během druhé světové války. Hurricane s označením IV začal sloužit v roce 1943. Byla to útočná verze proti pozemním cílům se čtyřmi kanóny 20 mm. Označení Mk.IV byla osazena motorem Merlin 24 nebo 27, optimalizovaný pro provoz v horkém podnebí a třílistou vrtulí. Tato verze byla také osazena novým křídlem, které mohlo nést dvě bomby, osm „60 pounder“ raket, nebo 40 milimetrový kanón podle potřeby. Celkem bylo vytvořeno 794 kusů této verze, plus přestavby z jiných verzí.​

Hawker Hurricane Mk.IV má rozpětí křídel 12,19 metrů, je dlouhý 9,81 metru a vysoký 3,99 metru. Vzduchem dokáže svištět rychlostí až 505 km/h a na jedno natankování uletí 1400 km, se spotřebou 135l/h.

V současné době je z původně vyrobených 14 583 kusů letuschopných méně než 15 letounů a jeden poslední ve verzi Mk.IV. Fanoušci letectví se tak v Chebu dočkají skutečné lahůdky, na kterou budou dlouho vzpomínat.