Rakouský Red Bull Blanix-Team patří k nejlepším akrobatickým skupinám na světě a jejich představení nabízí mnohem více než pouhé sledování dvou kluzáků. Perfektně vybraná doprovodná hudba, kouřové barevné efekty a absolutní harmonie obou kluzáků ve výsledku znamenají dechberoucí podívanou. Celé představení nepotřebuje jediné slovo moderátorů, o vše podstatné se postará samotný Blanix-Team.

Kluzáky Blaník jdou proti většinovému tvrzení, že to nejlepší, co se děje ve vzduchu musí být rychlé a hlučné. Divákům naopak předvedou tichou eleganci, která nabízí neuvěřitelně náročné kousky. Mezi divácky nejoblíbenější část celého akrobatického představení patří „zrcadlové létání.“ Oba kluzáky jsou blízko nad sebou, ten horní je na zádech a tvoří zrcadlový obraz spodního letounu. Vše se za letu děje ve vzdálenosti jen několika metrů. Pilotům nepomáhají s gravitací žádné motory, veškerá energie kluzáků tak musí být perfektně rozdělena.

Blanix Team byl založen už v roce 2002 dvěma přáteli Kurtem Tipplem a Martinem Stimitzerem a už dlouhá léta jsou pravidelně součástí světově známých leteckých show, nicméně vidět je můžete i na jiných akcích. Za sebou mají například přistání na sjezdovkách, jako je Hahnenkamm v Rakousku, golfová hřiště napříč Evropou nebo před věží Donauturm ve Vídni.